Budynki w warszawie

Biurowe dzielnice Warszawy – czyli gdzie w stolicy szukać biura na wynajem?

Znalezienie odpowiedniego biura na wynajem w Warszawie wymaga uwzględnienia wielu przesłanek odpowiadających konkretnym wymogom. Z punktu widzenia najemców duże znaczenie ma lokalizacja, która w ogromnym stopniu wpływa na prestiż firmy.

Zasoby powierzchni biurowych w Warszawie wynoszą ok. 5,5 mln kw. i systematycznie się powiększają, co jest zasługą rosnącej liczby inwestycji z zakresu nieruchomości komercyjnych. Gdzie jest ich realizowanych najwięcej? Oto dzielnice, gdzie najemcy najczęściej szukają biur na wynajem.

 

Śródmieście liderem

Śródmieście to część stolicy, gdzie najtrudniej jest o biuro do wynajęcia. Warszawa Centrum uchodzi bowiem za najatrakcyjniejszą lokalizację biznesową w mieście, stąd popyt na lokale biurowe jest ogromny. Ze wspomnianych 5,5 mln kw. zasobów powierzchni biurowych w stolicy ponad 1,5 mln m kw. przypada w udziale właśnie Śródmieściu.

Nowoczesne biura na Mokotowie

Mokotów w przeciągu paru ostatnich lat przeszedł prawdziwą metamorfozę – z typowego zagłębia biurowego zamienił się w nowoczesną dzielnicę, która uważana jest za znakomite miejsce do życia i pracy. Mnóstwo firm decyduje się ulokować tu swą siedzibę, na co wpływ ma m.in. doskonale rozwinięta infrastruktura handlowo-usługowa i komunikacyjna.

Biura na Woli

Wola to kolejna dzielnica, która mocno zmieniła swoje oblicze. Dawniej kojarzyła się głównie z różnymi zakładami przemysłowymi, dzisiaj dysponuje prawie 1 mln m kw. powierzchni biurowych. O rosnącej popularności Woli zadecydowała w głównej mierze budowa drugiej linii metra. Specjaliści przewidują, że za kilka lat zasoby powierzchni biurowych na Woli powiększą się o kolejny 1 mln m kw.

Parki biurowe na obrzeżach Warszawy

W omawianym kontekście warto jeszcze wspomnieć o parkach biurowych, które niczym grzyby po deszczu wyrastają na obrzeżach Warszawy (jest to trend widoczny we wszystkich dużych miastach). Deweloperzy biorą pod uwagę te lokalizacje, które odznaczają się bliskością głównych arterii komunikacyjnych czy lotniska, co znacząco zwiększa atrakcyjność biur na wynajem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *