domek letniskowy nad jeziorem

Impreza firmowa w domku letniskowym – jak ją zorganizować?

Wiele osób uważa, że imprezy integracyjne są ważne, aby móc zintegrować zespół pracowników i zwiększyć jego zaufanie do siebie oraz przenieść to na efektywność pracy. Koszt wynajęcia domku letniskowego nad jeziorem dla zespołu, może być niższy niż koszt coachingu, którym można uzyskać ten sam poziom motywacji. Pracownicy, którzy się dobrze znają i są w stanie się dogadać w każdej sytuacji, zawsze będą cenni dla przedsiębiorstwa. Żeby umożliwić im poznanie siebie można zaprosić ich na szkolenie czy nawet typową integrację w ładnym zakątku Polski.

Co trzeba wziąć pod uwagę organizując imprezę?

Dużo firm chętnie wynajmuje domek letniskowy nad jeziorem i zaprasza tam pracowników. Jednak zorganizowanie wyjazdu nie jest łatwe. Zdarza się, że firmy decydują się na budowę własnego domku letniskowego bez pozwolenia. To o tyle wygodniejsza alternatywa, że posiadanie firmowego domku letniskowego, daje możliwość zorganizowania wyjazdów właściwie w dowolnym momencie. Do tego ten typ imprezy, wymaga wielu elementów, jakie powinny być zorganizowane już na miejscu. Impreza firmowa to także specjalne stylizacje pracowników, którzy mogą postawić na luźny, casualowy styl.

Planując imprezę firmową, przede wszystkim należy wziąć pod uwagę jej cel. Później wybór grupy docelowej, czyli ilości osób, które zostaną na nią zaproszone. Bo choć domek letniskowy bez pozwolenia pomieści wiele osób, to lepiej nie przesadzić z ich ilością, aby dostępność łóżek i noclegów na miejscu była wystarczająca. Samo miejsce imprezy integracyjnej też jest ważne. CO więcej – podczas imprez wyjazdowych trzeba zapewnić uczestnikom dojazd, zakwaterowanie, a także wyżywienie. Do tego istotny jest też budżet.

Wiele rodzajów imprez firmowych

Ogólna nazwa impreza firmowa, nie zawsze oddaje cel takiego spotkania. Bardzo wiele firm organizuje je w różny sposób. Popularne są wyjazdy całymi grupami, ale też można przez imprezę firmową rozumieć po prostu kolację dla pracowników, organizowaną w eleganckim hotelu ze względu na zakończenie roku obrotowego.

Impreza firmowa może być:

  • wyjazdem integracyjnym,
  • wyjazdem szkoleniowym,
  • wyjazdem motywacyjnym,
  • wyjazdem z okazji rocznicy istnienia firmy,
  • wyjazdem w ramach świętowania dobrych wyników firmy.

Atrakcyjny program imprezy

grill integracyjny
Źródło: Pixabay.com

Tutaj już dużo zależy od tego, jaki ma to być rodzaj wyjazdu. Impreza firmowa stylizacji może wymagać różnych. Jeśli zaplanowane są aktywności sportowe lub wieczorna potańcówka, dobrze jest uprzedzić o tym pracowników wcześniej. Najlepiej będzie, gdy podamy plan imprezy przed wyjazdem. Dzięki temu każdy będzie mógł zaprać na imprezę firmową stylizacje, które będą pasować do okazji.

Co można robić w gronie pracowniczym?

Gdy tematem wyjazdu jest szkolenie, oczywiście będzie potrzebna część szkoleniowa. Jednak po niej można urządzić część integracyjną. Popularne są różnego rodzaju zawody sportowe jak paintball, jazda konna czy nawet szukanie skarbów ukrytych w lesie. Korzystanie z domku letniskowego nad jeziorem umożliwia też wspólne żeglowanie. Spotkanie na żaglówce z pewnością będzie świetną okazją do wymiany myśli czy poznania lepiej innych pracowników.

Podstawą jest, aby zapewnić pracownikom zajęcie. Nie mogą się nudzić, a nawet żałować, że postanowili się zdecydować na wyjazd. Zatem wspólne gry zespołowe, a nawet zorganizowanie potańcówki będzie świetnym pomysłem, aby sprawić, że każdy będzie miał zajęcie.

Jak nie organizować imprezy?

Przede wszystkim zawsze trzeba się liczyć z tym, że może skorzystać z niej więcej osób niż to zapowiadało. Dlatego przyda się kolejny domek letniskowy bez pozwolenia w pobliżu, w razie, gdyby faktyczni zgłosiło się w dzień wyjazdu więcej osób. Organizowanie wyjazdu nie może być zostawione na ostatnią chwilę. Oczywiście może się zdarzyć, że nawet tydzień wcześniej miejsca noclegowe nad jeziorem znajdziemy, ale to nie znaczy, że pracownikom to będzie pasować. Każda osoba ma swoje życie poza pracą i nie będzie chętna zmieniać na ostatnią chwilę planów. Warto więc przeprowadzić konsultacje z pracownikami dotyczące terminu wyjazdu, który odpowiadałby największej liczbie osób.

Problematyczne okazują się też atrakcje. Zwłaszcza ich niedopasowanie do zespołu. Grupa osób w wieku 40-50+ lat, niezbyt chętnie może zareagować na informację o zawodach w paintballu. Z kolei osoby w wieku 20-30 lat będą oczekiwać takich atrakcji. Jeśli nie do końca wiemy, co lubią osoby z naszej grupy, warto również w tej kwestii przeprowadzić ankietę.

O autorze:
Natasza Miszczuk. Ekonomista z wykształcenia,
copywriter z zamiłowania.
Influencer urodowy z wiedzą na każdy temat.

 Źródło:

 

 

One thought on “Impreza firmowa w domku letniskowym – jak ją zorganizować?”

  1. W naszej firmie wyjazdy i imprezy integracyjne cieszą się dużym powodzeniem. Pracownicy chętnie ze sobą współpracują, a nasz zespół jest zgrany i wesoły. Chyba to w dzisiejszym świecie niezbyt częsty widok. Szczerze powiedziawszy nie byliśmy jeszcze w domku nad jeziorem, ale chyba będę musiała taki pomysł szefostwu podsunąć 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *