magazyn z oponami

Magazyn tradycyjny czy samoobsługowy – które rozwiązanie jest lepsze?

Wynajęcie magazynu to dla wielu firm często konieczność. Nie zawsze jednak w rachubę wchodzą tradycyjne magazyny. Alternatywą są magazyny samoobsługowe wzbudzające w Polsce coraz większe zainteresowanie – również wśród osób prywatnych szukających bezpiecznego miejsca do przechowywania mienia.

Tradycyjne magazyny – kiedy to się opłaca?

Coraz więcej firm w Polsce rezygnuje z wynajmowania tradycyjnych magazynów. Za taką decyzją stoją konkretne przesłanki: wysokie stawki oraz konieczność zawarcia umowy minimum na rok. Poza tym tradycyjne magazyny odznaczają się bardzo dużą powierzchnią, co też dyskwalifikuje je w oczach różnych firm, głównie z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Oczywiście nie oznacza to wcale, że wynajem magazynów tradycyjnych w ogóle się nie opłaca – dla wielu firm jest to najlepsze rozwiązanie. Każdy przypadek wymaga dokładnej analizy i indywidualnego podejścia.

Magazyn samoobsługowy – dlaczego warto?

Wynajęcie magazynu samoobsługowego opłaca się z paru powodów. Firmy takie jak m.in. Kangu Self Storage udostępniają boksy o różnej powierzchni – od 1 m kw. do nawet ponad 20 m kw. Są one wygodne i bardzo pojemne, a dostęp do nich klienci mają o dowolnej porze we wszystkie dni w tygodniu. Atrakcyjne stawki to kolejna przesłanka przemawiająca za tym, aby wynająć samoobsługowy magazyn. Wrocław, Poznań czy Kraków mają średnie ceny na poziomie ok. 100 zł netto za boks o powierzchni 1 m kw. Z kolei w Warszawie za miesiąc trzeba zapłacić przeciętnie od 80 zł do 130 zł. Należy przy tym podkreślić, że usługa najmu jest dostępna nie tylko dla klientów komercyjnych, ale i dla osób prywatnych, co jest dla nich sporym ułatwieniem np. w razie przeprowadzki czy remontu.

Magazyn tradycyjny czy samoobsługowy – co wybrać?

Różnice pomiędzy magazynami tradycyjnymi i samoobsługowymi są duże. Przede wszystkim każda z tych ofert jest adresowana do innych grup odbiorców i na to koniecznie trzeba brać poprawkę. Faktem jest jednak, że w Polsce stale przybywa magazynów samoobsługowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *