maszyny budowlane

Maszyny budowlane Komatsu

Komatsu to międzynarodowe przedsiębiorstwo, które zostało założone w 1921 roku w Komatsu w Japonii. Firma zajmuje się produkcją maszyn budowlanych i na liście największych producentów zajmuje drugie miejsce, zaraz po Caterpillar. Komatsu znane jest z bardzo solidnych i trwałych maszyn, wśród których znajdziemy: koparkoładowarki, minikoparki, miniładowarki, ładowarki kołowe, spycharki gąsienicowe, wozidła sztywnoramowe i przegubowe, koparki i ładowarki kompaktowe, koparki kołowe i gąsienicowe, a nawet sprzęt wojskowy. Komatsu to także największy na świecie buldożer – Komatsu D575. Marka znana jest na całym świecie, a maszyny budowlane Komatsu możemy spotkać często także na polskich drogach i budowach.

Serwis maszyn budowlanych Komatsu

Maszyny budowlane Komatsu pracują w trudnych warunkach – w deszczu, śniegu, na mrozie i w słońcu. Często działają nawet po kilkanaście godzin na dobę i wykonują działania na budowach, autostradach czy w kopalniach. To sprawia, że muszą być trwałe, odporne na zmienne warunki atmosferyczne, solidnie skonstruowane oraz wytrzymałe. Jednak nawet tak wysoka jakość i staranność wykonania nie są w stanie uchronić maszyn przed awariami. Dlatego warto zadbać o to, aby już zawczasu, zanim jeszcze pojawi się jakaś usterka, nawiązać współpracę z najlepszym na rynku serwisem. Serwis maszyn budowlanych Komatsu powinien cechować się nie tylko terminowym i dokładnym wykonywaniem napraw, ale także szczegółową diagnozą sprzętu oraz rygorystycznymi testami sprawnościowymi przed oddaniem sprzętu klientowi. Bardzo ważne jest, aby wybrany przez nas serwis dbał o wykwalifikowanych fachowców w dziedzinie hydrauliki siłowej. Dobry specjalista, który ma nie tylko stale poszerzaną wiedzę, ale także spore doświadczenie, jest w stanie o wiele szybciej wykryć usterkę i naprawić ją sprawniej. Dobry specjalista będzie wiedział o wszystkich mocnych i słabych stronach maszyn poszczególnych marek, dzięki czemu będzie potrafił prawidłowo podejść do problemu. w tym przypadku częstym przykładem jest regeneracja siłowników hydraulicznych. Siłowniki hydrauliczne obecne są w każdej maszynie budowlanej. Na pierwszy rzut oka wydają się być prostej budowy, jednak fachowiec będzie wiedział, że to tylko pozory, bo w rzeczywistości siłownik składa się z kilkunastu mniejszych podzespołów, z których każdy może ulec awarii. Tylko doświadczone oko i sprawna ręka serwisanta będą w stanie wykonać naprawę tak, aby nie marnować czasu, a jednocześnie upewnić się, że wszelkie usterki zostały usunięte.

białe samochody stające obok siebie

Regeneracja pomp hydraulicznych w maszynach budowlanych Komatsu

Dobry serwis maszyn budowlanych Komatsu zadba również o to, aby właściciel maszyn był skory do przekazywania sprzętu na regularne serwisowanie. Wielu przedsiębiorców uważa, że cykliczne przeglądy to strata czasu i pieniędzy, tymczasem jest to pozorna oszczędność, a serwisowanie maszyn co jakiś czas zmniejsza ryzyko występowanie poważnych awarii. Bardzo często na warsztat trafia maszyna, która wymaga kosztownej naprawy, której można było uniknąć. Przykładem niech będą pompy hydrauliczne, czyli jeden z kluczowych elementów każdej maszyny budowlanej. Pompy hydrauliczne działają w maszynie od momentu jej uruchomienia, do chwili, w której jest ona wyłączana. Z tego powodu narażone są na awarie i usterki, wynikające z nadmiernej eksploatacji. Jeśli maszyna trafi na serwis w odpowiednim momencie, możliwa będzie regeneracja pomp hydraulicznych, która poprawi wydajność sprzętu, usunie wszelkie usterki i nie dopuści do tego, aby rozwinęły się one w poważną i drogą w naprawie awarię. W przeciwnym wypadku może dojść do sytuacji, gdzie regeneracja pomp hydraulicznych Komatsu nie będzie wystarczająca, za to konieczna będzie nawet kilka razy droższa wymiana części. Dlatego mówi się, że brak regularnego serwisowania maszyn to jedynie pozorna oszczędność.

serwis maszyn budowlanych

Najlepszy serwis maszyn budowlanych Komatsu – jak szukać?

Dobry serwis maszyn budowlanych Komatsu to taki, który ma kompleksową ofertę. Nie tylko naprawi uszkodzoną maszynę, ale także zadba o to, aby zminimalizować ryzyko powstawania poważnych awarii, szczegółowo bada sprzęt przed i po naprawach, aby upewnić się, że wszelkie usterki zostały odnalezione i naprawione, a także ma w swojej załodze wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów w dziedzinie naprawy hydrauliki siłowej. Dodatkową zaletą będzie usługa taka, jak mobilny serwis maszyn budowlanych, czyli grupa serwisantów, która przyjedzie na miejsce awarii i w miarę możliwości wykona naprawy w terenie lub przewiezie uszkodzony sprzęt na warsztat. Najlepszy hydroserwis maszyn budowlanych zapewni także terminowe wykonanie usług, ponieważ dobrze wie, że czas równa się pieniądze. Nie ryzykuj, że Twoje maszyny przez wiele tygodni będą stały nieużywane z powodu awarii, a Twoją firmę dosięgną kary umowne za niedotrzymanie terminów. Zapewnij sobie spokój i znajdź najlepszy serwis maszyn już dziś.

żółta koparka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *